LOKALITA

Dům na dobré adrese. Bytový dům Nerudova bude stát v jedné z nejžádanějších třebíčských rezidenčních čtvrtí (Horka–Domky). Zástavba proluky (která vznikne po demolici starých a nefunkčních průmyslových objektů) doplní stávající zástavbu rodinných domů, které zde byly realizovány v poslední třetině minulého století a většina z nich je ve velmi dobrém technickém stavu. Parcela je ohraničena ulicemi Nerudova (z jihu), Mrštíkova (z východu) a zástavbou domů stojících na ulici Riegrova (ze severu).

Pomalou chůzí lze do středu města Třebíče dojít do 15 min. Vlakové nádraží a nový autobusový terminál jsou „na dohled“. Autem je lokalita snadno dostupná z třebíčského průtahu Bráfova – Hrotovická nebo z ulice Znojemské. V blízkosti lokality se nachází dobrá občanská vybavenost. Pěšky lze zajít do blízké restaurace Lucullus, Pizzerie Harlekýn či kavárny Amadeus na Sadové ulici. Běžné potraviny a drogistické zboží naleznete v Potravinách Jednota na blízké Kubišově ulici nebo v nedalekém Rynku. Malá prodejna s čerstvým pečivem je pak na Nerudově ulici.

Ve čtvrti Horka – Domky naleznete školku i základní školu, nově zbudovaný saunový svět a další. Kino a divadlo Pasáž jsou od bytového domu Nerudova vzdáleny pouhých 850 m (12 minut klidné chůze po rovině). V blízkosti mají své ordinace obvodní i zubní lékaři, další ordinace a odborné ambulance jsou pak v nedaleké Poliklinice (Lékařském domě) na Vltavínské ulici – 17 minut klidné chůze po rovině. Do sportovního areálu Nuclears (areál Na Hvězdě) je to rychlou chůzí pouhých 10 minut!

Třebíč je jedinečná svojí polohou. Rozprostírá se na svazích údolí řeky Jihlavy, která prochází středem města a její břehy jsou plné zeleně. Z Nerudovy ulice se poměrně snadno dostanete do přírodních parků, které jsou „vrostlé“ do zastavěných oblastí města a nabízejí obyvatelům možnost sportování a rekreace. Nejblíže se nachází Máchovy sady, které jsou téměř „na dohled“ a ze kterých je to jen „skok“ do Přírodního parku Lísčí. Z našeho bytového domu jste během několika minut v Lorencových sadech, v krásném (pro mnohé obyvatele Třebíče neobjeveném) a skrytém údolí se zurčícím potůčkem a malebným jezírkem. Po vrstevnici pak dojdete do překrásného Libušina údolí, které bylo a je cílem vycházek obyvatel města.

Fotogalerie

Jsme členy